Mit mond el rólunk egy pszichológusnak az otthonunk? – Interjú az otthon érzelmi alaprajza program megalkotóival
„Az egyik legfontosabb dolog, hogy az ember az otthonával biztonságot hoz létre magának, és megerősíti a saját értékességét. Az otthon visszajelzi számára, hogy ki ő, és hogy értékes személy, vagy tagja egy értékes családnak a világban – ily módon az otthon visszajelzi az identitásunkat.” Ezt jelenti az otthonunk röviden egy pszichológus szemével,
Marossy Kriszta: „Hogy vagy, édes gyönyörűségem?”
„A világ legjobb állatorvosa egy ideje már készített minket lelkileg erre, mégis órákat feküdtünk még vele mindannyian a fekhelye körül, és reménykedtünk, hogy ez megint csak az átmeneti kicsekkolása. Sajnos nem az volt.” Marishka kolléganőnk búcsúja saját Yoda mesterétől, a kutyájától.
Akié a felület, azé a hatalom – Mi van, ha a nagy techcégek összefognak, és felelősséget vállalnak a demokráciáért?
Az USA exelnökét néhány napja az összes közösségi médiaplatformon letiltották, elsősorban a Capitolium elleni támadásra hivatkozva. Ez jogos következmény vagy a szólásszabadság korlátozása? És miért pont most történt meg, amikor évek óta ugyanúgy kommunikál? Médiatörténeti pillanat, ami médiaetikai kérdéseket vet fel – ezeket…
„Súlyos tragédiák sora vezet a hajléktalanságig” – A Van Esély Alapítvány fedél nélkül maradt embereken segít
A hajléktalanság még mindig tabu Magyarországon. Rengeteg a hozzá kapcsolódó sztereotípia, holott számtalan ok vezethet ahhoz, hogy valaki elveszti az otthonát, és fedél nélkülivé válik – a Van Esély Alapítvány ezekben az esetekben segít.
És te? Beoltatod magad? – Kérdések és válaszok a vakcináról és az „oltakozásról”
Mit tudunk? Honnan tudjuk, amit tudunk? Mi alapján döntünk? Mi lenne, ha másképp döntenénk? Mit okoz az országok „önzősége” világszinten? Minek oltatni, ha úgysem tűnik el a vírus teljesen? Mit jelent az, hogy az önkéntesek dilemmája? Egyetlen cikkben lehetetlen minden kínzó kérdést megválaszolni, de Dudics Emese azért sok mindent körüljárt.…
Hat perc alatt lett világsztár ez a fiatal nő a Capitoliumnál! – Az Amanda Gorman-sztori
„Egy kis híján polgárháborúig fajuló konfliktust követően hirdetett összetartozást és kollektív felelősségvállalást egy olyan országban, aminek talán még soha nem volt akkora szüksége egy nemzeti költőre, mint most.” És ez a nemzeti költő máris jelképpé vált: fiatal nő sárga kabátban a Capitoliumnál. Nyáry Luca méltatja Amanda Gormant, aki azt…
„Már az arcán szétterülő mosolyért abszolút megérte” – 10 őrületes pénzherdálás, ami végül a legjobb ötletnek bizony…
Esküvői tortacsata, ami örökre bevésődött, utazás a Déli-sarkra, ami segített felszabadulni, vagy a helyi művész portréja – olvasd el, másoknak milyen értelmetlen(nek tűnő) luxuskiadás változtatta meg az életét, aztán, ha van neked is ilyen történeted, mindenképp meséld el kommentben.
A kilencgyerekes anya, aki viszolygott a terhességtől – Ezt rejtette Viktória királynő erkölcsös otthona
Lefordíthatók-e az álmok, avagy kukába az álmoskönyvekkel?
Az álom az elme színháza, a való élet jelmezes próbája, állítja Antonio Zadra, a neves pszichológus-álomkutató. Ha szeretnél erről bővebben olvasni, és megtudni egy csomó érdekes információt például arról, hogy mik a leggyakoribb álomforgatókönyvek, mit üzennek az éjszakai történeteink, és mi az agyunk célja velük, valamint, hogy van-e…
Szerelem VAGY gyerek – Mi van, ha az ember már nem hisz abban, hogy a kettő egyszerre is létezik?
Lehet-e a gyerekvállalás projekt, ha az ember lassan kifut az időből? Lehet-e baráti alapon családot alapítani? Van, ahol erre külön társkereső appok jöttek létre, de mi a helyzet nálunk?