Teher a környezetnek, kincs a szervezetnek: tévhitek és igazságok az avokádóról
Az avokádó egy aprócska gyümölcs, amiért az egész világ verseng. Zöld aranynak is nevezik, hiszen állítólag több pénz származik belőle, mint a marihuánából, emellett szuperélelmiszerként is számontartják, bizonyítottan hasznos a szervezet számára – csak a környezetet tesszük érte tönkre. Míg a társadalom egyik fele bojkottra szólít fel a…
Amikor összeáll a kép – Te nem szoktál kirakózni? Pedig kellene!
Rohanó világunkban néha jólesik egy-egy olyan időtöltés, amelyet nyugodt körülmények között, odafigyeléssel és türelemmel lehet végezni. Ilyen például a kirakózás, azaz a puzzle. Akadhatnak olyanok, akiknek ez gyerekes elfoglaltságnak tűnik, pedig egyáltalán nem az. Egészen meglepő, mekkora kihívást jelenthet egy felnőtt ember számára egy…
Otthon, ahová itthonról megyünk haza – Így ne zavarodjon össze egy fiatal kettős állampolgár!
Tíz évvel ezelőtt, amikor gazdagabb lettem egy újabb kis piros könyvvel, amire immár magyarul volt írva, hogy útlevél, még fogalmam sem volt arról, mit jelent kettős állampolgárnak lenni. Egyszerűen nem tudtam eldönteni, hogy előnyként vagy inkább hátrányként szolgál majd ez számomra.
Szerelem első látásra: hazugság volna?
Az első látásra szerelem kérdése nagyjából olyan vitatott, mint az, hogy hogyan készül az igazán jó halászlé. Vannak elhivatottan megírt könyvek, amelyek szerint ez egy létező unikornis, amely olyan erős házasságok forrása, amiket a válás nem veszélyeztet. Utánajártunk hát, mit mond erről a pszichológia: hinni vagy nem hinni?
Feketeöves halogatóknak és mindazoknak, akik utálják, hogy már megint valami kötelező
Azt mondják, a halogatás az inkább fiatalokra jellemző tulajdonság, és ahogy idősödik az illető, javulhat ez a helyzet. Én ezt a kijelentést nem tudom megerősíteni: ahogy jómagamon így ötvenévesen, úgy hasonló korú más embereknél is azt tapasztalom, hogy a halogatás, az még mindig megy.
Egyetlen világhódító, akiről mégis három csúnya betegséget neveztek el
Nagy Sándor nevét a legtöbben ismerik, de kevesen tudják: a világ egy szép szeletét meghódította, az anekdoták szerint mégis mélabúsan lógatta lábát a tengerbe, mikor mindez sikerült neki. Mára pedig (érthetetlen módon) három különböző betegséget is találhatunk a szakirodalomban, amit róla neveztek el...
Érzékeink manipulálásának láthatatlan világhatalma: az ízipar gusztustalan titkai
Színek, formák, illatok – kellemes összhatás, érzékekre ható megjelenés, vásárlásra ösztönző hívószavak. Tömött polcok, kimeríthetetlen választék, mindig valami új felfedeznivaló. Eszközök és stratégiák tucatjaival várnak minket a boltok polcai, hogy az élelmiszeripar legkifejlettebb újdonságait nyomják le a torkunkon. A kifejezés nem…
„Hagyja csak anyuka őket, hadd csinálják, nem az eredmény számít!” – Kerti mennyország gyerekszemmel
„Hiszem, hogy Isten nem azért teremtett, hogy anya legyen belőlem”
Az elmúlt öt évben gyakorlatilag mindenki, aki csak ismer, bizalmat szavazott a gyermekvállalást illetően. Nemcsak a szüleim, a rokonaim, a barátnőim és a fiú barátaim, de még az udvarlóim is mind, egytől-egyig azt gondolták, hogy remek anya lennék. Csakhogy én nem szeretnék anya lenni.
Apró pontok vagyunk, de képesek az önmeghaladásra – gondolatok az űrhajózás napján
Hatvan évvel ezelőtt, 1961. április 12-én lőtték fel Föld körüli pályára a világ első emberszállító űrhajóját, fedélzetén Jurij Gagarin repülő őrnaggyal, és ennek tiszteletére április 12-én van az űrhajózás világnapja. Az elmúlt hatvan évben óriási fejlődésen ment keresztül az űrutazás; amivel korábban csak sci-fi regényekben találkozhattunk, az ma