Hazai öröm: Oliveira pole-ban a Tech3 KTM-mel

Formula
-
 20.11.21 16:02Sport

Első portugálként szerzett rajtelsőséget Miguel Oliveira a MotoGP évadzáróján, megelőzve Franco Morbidellit és Jack Millert, miközben a világbajnok Joan Mir csupán 20. lett az időmérőn.

2 kapcsolódó hír

MotoGP: portugál pole-party Portimaóban

-
 20.11.21 17:25Sport

Nem kis nyomás és figyelem helyeződik ezen a hétvégén a MotoGP-mezőny egyetlen portugál versenyzőjére, Miguel Oliveirára hazai versenyén. A KTM-es már szombat reggel is nagyon gyors volt, de délután még rá tudott tenni egy lapáttal, és korábbi rajtszámával megegyező, 44 ezred másodperccel megnyerte a Portugál Nagydíj időmérő edzését.

Oliveira a pole-ban a MotoGp Portugál Nagydíján, az újdonsült világbajnok csak 20.!

Motorsport
-
 20.11.21 15:04Sport

Az idén a Forma-1-ben is bemutatkozó Portimao látta vendégül a MotoGP mezőnyét a 2020-as szezon utolsó állomásaként, ekkorra viszont a legfontosabb kérdés már eldőlt: Joan Mir lett az idei év világbajnoka.A pálya tisztítása miatt pár perc késéssel indult a Portugál Nagydíj időmérője, a Q1-ben pedig Morbidelli, Aleix Espargaro, Binder,…