Óriásit bukik Ózd a gyárbezárással
1200 ember a munkáját veszíti el, 10 százalék fölé nőhet az álláskeresők száma, a város pedig évi 300 millió forint adóbevételről mondhat le.
Hatvan százalékkal nőhet a munkanélküliség a gyárbezárás miatt Ózdon
A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai alapján decemberben 2009 ózdi keresett állást, a bezárásra ítélt üzemben 1200-an dolgoznak.
Egy tízmilliárdos termékvisszahívás okozhatta az ózdi gyárbezárást
A kormány nem siet egyeztetni az önkormányzattal az ezer ember elbocsátásával járó gyárbezárás kapcsán, pedig az országos átlaggal ellentétben Borsodban nagyon rossz a munkaerőpiaci helyzet. Az üzem eladását a kereslet csökkenésével magyarázta a tulajdonos. Az ABB bezárásra ítélt ózdi gyáránál jártunk.
Ózdi gyárbezárás: egy franciaországi termékvisszahívás gyűrűzhetett Borsodig
A kormány nem vette fel a kapcsolatot az önkormányzattal, a fideszes országgyűlési képviselő pedig nem fogadta a város polgármesterét.
Egymással ellentétes indokok miatt zárnák be az ózdi ABB gyárat, ezer ember válhat munkanélkülivé
1000 ember vesztené el a munkáját, az üzem leállításának hátterében az ABB csoport átszervezése és egy francia termékvisszahívás állhat, de hivatalosan inkább a csökkenő keresletet hangsúlyozzák.
Nem elég, hogy nincsenek fiatalok, az ABB bezárásával a középosztály is ott fogja hagyni Ózdot
Kedden jelentették be, hogy a piaci kereslet csökkenése miatt az ABB bezárja ózdi gyárát, mely főként elektromos kismegszakítókat, áram-védőkapcsolókat és túláramvédelmi megszakítókat gyárt. A döntés 1000 munkahelyet érint. A tájékoztatás szerint 2020 végén áll le az 1999 óta működő ózdi üzem működése véglegesen. A cég közleménye…