Tudományos fantasztikus hírek
Tudomány › Tudományos fantasztikusMegtalálták Ausztrália legidősebb barlangrajzát, ami egy kengurut ábrázol
Ausztrál tudósok felfedezték az ország eddig ismert legősibb, 17 300 éves barlangrajzát, amely mi mást, mint egy kengurut ábrázol. A nyugat-ausztráliai Kimberley régióban felfedezett kétméteres műalkotás egy sziklabarlang…
Al Capone idejéből származó illegális szeszfőzde maradványaira bukkantak
A szakértők szerint a lelőhely valószínűleg Al Capone egyik társához köthető. Nemrég olyan telephely maradványaira bukkantak dél-karolinai régészek, amelyben az 1920-as években illegálisan főzhettek alkoholos italokat. A szakértők szerint a lelőhely…
Különleges szűrőpapírral tárják fel, milyen fajok élnek a tengervízben
Ausztrál kutatók cellulóz szűrőpapírral mutatták ki, milyen fajok élnek a tengervíz egyes területein.
Egy genetikai ok súlyos Covid-19-betegséghez vezethet: erre jöttek rá a szakértők
Újabb dologra jöttek rá a kutatók a koronavírussal kapcsolatban: mint kiderült, egyes pácienseknél a betegség lefolyását és súlyosságát nagyban befolyásolja az emberi immunrendszer és a SARS-CoV-2, tehát az új típusú koronavírus közötti interakció.
Gyökeres változásokat hoz az ingatlanpiacon a klímaváltozás - Kik vannak a legnagyobb veszélyben?
Noha az ingatlanpiacon az elemzők mostanában elsősorban a világjárvány hatásaira koncentrálnak, a hosszú távú ingatlanpiaci tendenciákat egy másik tényező, a klímaváltozás is erősen befolyásolja. Az éghajlatváltozás okozta problémák mértékét…
A Virgin Orbit múlt hónapban elérte a világűrt
A Richard Branson által alapított Virgin Orbit nyolcéves története során először sikerült rakétát juttatni a világűrbe, számolt be az Industry Week. Az áttörés során egy Boeing 747-es szárnyáról indították el a LauncherOne nevű szerkezetet, amely végül kilépett…
A mesterséges intelligencia a légi forgalmi irányítás hatékonyságán is javíthat
A HungaroControl Podcast legújabb epizódjában a jövő légi forgalmi irányításának megoldásairól hallgató beszélgetés. “Bár a légi közlekedés az egyik legbiztonságkritikusabb iparág, mára a mesterséges intelligencia
Új kutatóközponttal bővül a Corvinus!
Az Eurázsia Központ elsődleges célja, hogy nemzetközi kutatásaival hozzájáruljon a térséggel kapcsolatos gazdasági és politikai döntések megalakulásához.
Szívroham megelőzés – Melyik jobb? A kávé vagy a zöld tea?
Hosszabb életet ígér a fogyasztásuk Amennyiben a szívroham vagy a stroke veszélye fennáll esetünkben – vagy esetleg már volt is benne részünk – érdemes a zöld tea és a kávé fogyasztását megnövelnünk – állítják japán kutatók. Nem árt a kávé és a zöld…
Rasszistának találta a sakkot a YouTube mesterséges intelligenciája
A kutatók azt feltételezik, hogy a mesterséges intelligenciának a fekete-fehér és a támadás szavakkal volt baja.
Keresés
Kapcsolódó témák
Nagyvilág
Hollandiában vélhetően pokolgépes támadás ért egy tesztközpontotRobbanás történt egy észak-hollandiai település, Bovenkarspel koronavírus-tesztközpontjánál, a rendőrség szerint pokolgépes támadásról van szó.
Tudomány
Ilyen hatással van a klímaváltozás a Balaton élővilágáraSikerrel zárultak az ELKH Ökológiai Kutatóközpont szakemberei által „Az evolúció fényében: elvek és megoldások” című projekt keretében végzett interdiszciplináris kutatások. Az ELKH Ökológiai Kutatóközpont Balatoni…
Infotech
Deepfake technológiával újraanimálhatjuk elhunyt szeretteinketRégi fotók alapján egészen bizarr és morbid felvételeket készíthetünk a mesterséges intelligencia segítségével, így lényegében újraéleszthetjük elhalálozott hozzátartozóinkat.
Tudomány
Deepfake technológiával újraanimálhatjuk elhunyt szeretteinketRégi fotók alapján egészen bizarr és morbid felvételeket készíthetünk a mesterséges intelligencia segítségével, így lényegében újraéleszthetjük elhalálozott hozzátartozóinkat.