Tudományos fantasztikus hírek
Tudomány › Tudományos fantasztikusMagyar professzornak ítélték idén a matematikusok Nobel-díját
A matematikusok Nobel-díjaként jegyzett Abel-díj elismerést Lovász László Avi Wigderson matematikussal közösen nyerte el.
Dán kutatók: a Covid-19 után ritka az újrafertőződés esélye
A kutatók a dániai nemzeti tesztelési stratégia adatait elemezték.
Új elmélettel álltak elő a tudósok, mi lehet a Naprendszeren átszáguldott rejtélyes égitest
Az amerikai Arizonai Egyetem asztrofizikusai szerint nem üstökös, és nem is aszteroida a hatalmas égitest, ami 2017-ben száguldott át a Naprendszeren.
Mesterséges intelligencia segíthet a ruházati- és divat cégeknek
A ruházati- és divatárucikkek online kereskedelemével foglalkozó vállalkozások körében egyre nagyobb szerephez jut a mesterséges intelligencián alapuló eszközök használata – derül ki aGLAMI divatkereső platform iparági jelentéséből, amelyben…
Ötezer szurkolóval modellezik, hogyan terjedhet a vírus a stadionokban
A hollandok vb-selejtezőjén a szurkolókat buborékokba osztják be, a kilélegzett levegő terjedését is elemzik majd kutatók.
Jövőképesség indexet készítettek a Corvinus kutatói
A Budapesti Corvinus Egyetem Társadalmi Jövőképesség Kutatóközpontja létrehozta és nemzetközileg meghirdeti a Social Futuring Indexet (SFI), amellyel mérhetővé válik az országok alkalmazkodóképessége a jövőbeli kihívásokhoz, a „jó élet” feltételeinek…
Q&A a vállalati és önkormányzati zöld tőkekövetelmény-kedvezményről
A vállalati és önkormányzati Zöld Tőkekövetelmény-kedvezmény program kapcsán felmerült kérdésekre adott válaszokat összefoglaló dokumentumot tett közzé honlapján az MNB. A jegybank zöld stratégiájának e programja is a klímaváltozáshoz és más…
Hiba volt lazítani Németországban!
Hiba volt lazítani Németországban az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) terjedésének lassítását szolgáló korlátozásokat Szászország tartomány miniszterelnöke szerint, aki egy szerdán ismertetett nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy a politikai…
12 percet töltött a világűrben és három napot az erdőben a világ első űrsétája után a kozmonauta
1965. március 18-án Alekszej Leonov szovjet űrhajós volt az első ember, aki szkafanderében elhagyta űrhajóját. A Voszhod–2 küldetése során a kozmonauta 12 percet és 9 másodpercet töltött az űr vákuumjában. FOTÓK az űrséták történetéről.
Bőrsejtekből alkottak emberi embriómodellt
A felfedezés forradalmi jelentőségű a korai vetélés és a meddőség okainak megértésében. A kutatók fogadkoznak, hogy kutatásaik nem szaporodási célokat szolgálnak.
Keresés
Kapcsolódó témák
Nagyvilág
Vakcinák mellékhatásai időrendben: erre számítsunk oltás után 6, 12, 48 órávalMire számíthatunk a COVID-19 elleni oltás utáni órákban? Részletesen bemutatjuk, milyen tünetek várhatók az oltás utáni 48 órában.
Tudomány
Az EU a szén-dioxid-kereskedelmet kiterjeszti, az USA és Kína is beszáll a klímavédelembeAz EU az épületekre és a közlekedésre is kiterjeszti a jövőben a szén-dioxid-kibocsátás kereskedelmi rendszerét, Kína és USA is klímavédelmi önkorlátozásokat jelentette be az amerikai kormány által szervezett…
Infotech
Mesterséges intelligenciával és adatelemzéssel törekszenek az erdőirtás elleni küzdelemre az Amazonas védelméértAz SAS elkötelezettségét, a társadalmi innováción keresztüli fenntartható jövő kialakításának hangsúlyozásával kívánja bizonyítani, az idei Föld Napján.
Tudomány
Pályázat kisközösségi rádiós médiaszolgáltatásraNyáron lejár az Első Pesti Egyetemi Rádió médiaszolgáltatási jogosultsága, így újra pályázható lesz a Budapest-Astoria telephelyű kisközösségi rádiós médiaszolgáltatási lehetőség, közölte az NMHH.