Semmelweis Egyetem hírek
Tudomány › Semmelweis EgyetemInnen jönn a tüdőgyulladást okozó koronavírus
Nagyon kicsi annak a valószínűsége, hogy a vírusok közvetlenül a tüdőbe jussanak, még akkor is, ha egy koronavírusos beteg köhögését lélegezzük be.
Forradalmasítja az érrendszer vizsgálatát egy magyar találmány
Kisebb röntgenterheléssel és kevesebb kontrasztanyag-használattal az eddiginél jobb minőségű képet ad az érrendszer állapotáról az az eszköz, amelyet egy Semmelweis Egyetemről indult start-up cég fejlesztett ki. Az innovációt a Városmajori Szív- és…
Felháborító csalás: Merkely Béla nevével ígérnek hosszabb életet
Ismét visszaéltek a Semmelweis Egyetem nevével.
Semmelweis Egyetem rektora: ezek a veszélyei az oltásnak
Az oltás egy nagyon modern technológián alapszik. A vakcina beindítja a szervezet immunrendszerét, ezért a beadást követően tapasztalhatunk enyhe bőrpírt és hidegrázást, de jelentős szövődményeket extra ritkán okoz. Utóbbiak is mind…
Sokszervi gyulladást okozhat gyerekeknél a tünetmentes koronavírus-fertőzés
A Heim Pál Gyermekkórházban 40, a Semmelweis Egyetemen 21 gyereket kezeltek a fertőzés után hetekkel jelentkező betegséggel.
Elmondták, miért sokkal jobb, ha a vakcinát választjuk
Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora tisztázta, miért sokkal ideálisabb, ha vakcina által válunk védetté, minthogy a fertőzés után alakul ki az immunválasz.
Koronavírus: a kormány internetes tájékoztató videosorozatot indít az oltásról
Az első, szombaton közzétett videóban Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora arról ad tájékoztatást, hogy a jelenlegi helyzetben miért az oltás a legjobb megoldás.
Sikerrel zárult egy koronavírusos kismama műtüdő-kezelése
Megkezdődhetett a rehabilitációja annak a 34 éves kismamának, akinél novemberben diagnosztizáltak Covid19-fertőzést, és a szövődmények miatt sürgősségi császármetszést kellett végrehajtani a terhesség 34. hetében.
Figyelő: Merkely Béla az év embere
Kimagaslóan magas szintű szakmai munkájáért ítélték neki a díjat.
Több száz programmal várják a diákokat Semmelweis Egyetemen
Hogyan készül a tabletta és mi van benne? Miként jut el egy újonnan felfedezett hatóanyag a kémcsőtől a betegágyig? – ezekre a kérdésekre is választ kaphatnak az érdeklődők a Semmelweis Egyetem online nyílt napján.
Keresés
Kapcsolódó témák
Tudomány
Koronavírus - A beteg saját felső légútjaiból származó vírusok okozzák a tüdőgyulladást egy magyar kutatás szerintNagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy a SARS-CoV-2 vírusok a levegőből közvetlenül a tüdőbe jussanak, a tüdőgyulladást okozó vírusok az érintett beteg felső légútjaiból származnak - derült ki az ELKH Energiatudományi…
Közélet
A fiatalok többsége szerint klímavészhelyzet vanAz ENSZ és az Oxfordi Egyetem közös felmérésében 50 országból 1,2 millió ember vett részt. A klímaváltozás témájában ilyen méretű felmérést még nem készítettek korábban
Nagyvilág
Megérkezett az antitest alapú koronavírus-gyógyszer MagyarországraAz orvosságot egyórás infúzió formájában, járóbeteg-ellátás keretében kell beadni.
Ismert személy
Merkely Béla elmondta, milyen veszéllyel jár az oltásAz oltás egy nagyon modern technológián alapszik. A vakcina beindítja a szervezet immunrendszerét, ezért a beadást követően tapasztalhatunk enyhe bőrpírt és hidegrázást, de jelentős szövődményeket extra ritkán okoz. Utóbbiak…